Prečo sa vykláňa
Najčastejšou príčinou vykláňania detí zo šatky je ich zvedavosť a túžba po poznávaní okolia. S týmto javom sa môžete stretnúť už od tretieho mesiaca ich života, kedy by mali už pevne držať hlavičku. Zároveň ich procesy v mozgu nútia k prirodzenej zvedavosti a napomáhajú tak jeho vývinu.
V týchto prípadoch odporúčame nosiť ich v bdelom stave na boku alebo na chrbte. Tieto polohy zabezpečujú bezprostrednú blízkosť rodiča a ponúkajú dostatočný rozhľad na všetky strany.
Na bok môžete použiť buď niektorý zo šatkových úväzov alebo Ring Sling. Na chrbte môžete dieťatko nosiť v šatke alebo v nosiči.
Ak sa dieťatko vykláňa aj tesne pred zaspatím, skúste použiť nosič. Upevní ho viac ako šatka.
V prípade, že sa vám takto vykláňa dieťa, ktoré ešte nemá spevnenú hlavičku, môže to byť zapríčinené nesprávne zvoleným úväzom (pre bábätká a začiatočníkov preto odporúčame základný úväz Kríž s kapsou), slabým dotiahnutím šatky, prípadne slabým dotiahnutím nosiča. Tieto príčiny sa dajú ľahko odstrániť, môžete nám napísať o online poradenstvo.
Dieťa do troch mesiacov môže inklinovať viac k prehýbaniu sa na jednu stranu z uloženia v maternici. V tomto prípade skúste viac dbať na techniku a správnosť doťahovania a prehnutie sa časom zlepší alebo úplne vymizne.
Upozornenie
Určite nenoste a neotáčajte dieťa tvárou od seba. V tejto polohe neviete docieliť správne zaguľatenie chrbátika, ani “M” polohu nožičiek. I keď potrebuje spoznávať svet okolo, naďalej je príliš slabé a malé, aby samé čelilo všetkým podnetom z vonkajšieho prostredia. Neustále potrebuje mať aj pocit bezpečia z rodičovskej náruče, prípadne bezprostredný prístup k prsníku.
Related Posts
,,Ako sa máš, drahá mama?”
Narodenie bábätka je krásna a silná skúsenosť. Očakávame nával lásky,…
Horizontálna poloha a jej úskalia
Horizontálne poloha má aj svoje negatíva. Bočná alebo takzvaná kolísková…
No Komentáre